Fudbal
Atina o Slađi i za Slađu: Svi biraju Mesija ili Ronalda, ali za mene će ona uvijek biti prva

Kapitenka naše fudbalske reprezentacije Slađana Bulatović prije dva dana je operisala koljeno, nakon povrede koju je doživjela na meču Crna Gora – Azerbejdžan 8. aprila.
Oporavak će biti dug, ali sigurno makar malo lakši kada bude pročitala što je o njoj napisala i kako je doživljava Atina Marković, učenica odjeljenja VII-3 Osnovne škole Sutjeska i mala fudbalerka kluba Akademija Siti.
Atina je, naime, u eseju iz engleskog jezika na temu “Inspirativna osoba koju ste upoznali” pričala o Slađi.
Tekst, preveden, glasi ovako:
“Mislim da će većina učenika pisati o svojim majkama, i ja bih takođe, ali ovoga puta pričaću o ženi koja me inspirisala da se bavim fudbalom. To je Slađana Bulatović.

Od prvog dana kada sam počela da treniram, znala sam da postoji žena koja ima hrabrost, snagu i um, kakve imaju veliki i slavni fudbaleri i fudbalerke. Nekoliko sedmica kasnije, Slađana se pojavila na našem treningu, puna ljubavi.
U njeno vrijeme bilo je teško biti fudbalerka, a sada je ona kapitenka nacionalnog tima Crne Gore.
Od kada sam počela da treniram, posjetila nas je mnogo puta i gledala je na nas kao na koleginice i prijateljice.
Znam da svi biraju Mesija ili Ronalda kada je riječ o fudbalu, ali za mene će uvijek prva biti Slađana Bulatović zbog svega što je uradila.”
Tako mala Atina vidi našu fudbalerku – i ove riječi su velika satisfakcija za Slađu, a vjerujemo, i motiv da prebrodi i ovu prepreku.
