Budućnost ponovo izgubila u Mecu, ovaj put odlično odigrala prvo poluvrijeme

Budućnost Bemax je doživjela drugi poraz na turniru u Mecu.

Nakon što su u polufinalu poražene od domaćina turnira, izabranice Bojane Popović u meču za treće mjesto izgubile su od mađarskog FTC-a 35:26 (16:18).

U duelu protiv finaliste posljednjeg izdanja EHF Lige šampiona, naše djevojke pokazale su dva potpuno različita lica – u prvih 30 minuta igra je bila na visokom nivou, Armel Atingre raspoložena na golu, što je donijelo dva gola prednosti, dok je u nastavku, Popović napravila više rotacija u sastavu, što je protivnik iskoristio da preokrene i dođe do ubjedljive pobjede.

Ivona Pavićević nije igrala, jer je dobila poštedu stručnog štaba, poslije velike potrošnje u duelu protiv Meca, a kako bi se izbjegla povreda, dok je Adriana Kardoso de Kastro igrala samo u uvodnom dijelu meča. Priliku su dobile dvije mlade igračice na krilnim pozicijama – Nađa Kadović i Anastasija Marsenić.

Tomova je bila najefikasnija sa devet golova, dok je Ivana Godeč postigla sedam. Kadović je četiri puta zatresla mrežu rivala, po dva puta su pogodile Kardoso i Marsenić, a u strijelce su se još upisale Milena Raičević i Tanja Ivanović.

Atingre je upisala 10, a Ana-Katrin Gigerih šest odbrana.