Budućnost za pet minuta „uprskala“ sve dobro što je uradila, na kraju i ubjedljiv poraz u Norveškoj

Ivana Godeč; FOTO Dejan Starčević

Rukometašice Budućnosti poražene su u Kristijanštadu od Vajpersa 32:23 (15:14), u utakmici šestog kola Lige šampiona.

Budućnost je upisala peti poraz i bez pobjede je u dosadašnjem dijelu takmičenja, sa jednim osvojenim bodom.

Duel sa norveškim timom, koji je u ogromnim finansijskim problemima i kome bi ova utakmica mogla da bude i posljednja, odlučen je sredinom drugog poluvremena, kada je domaćin serijom od šest vezanih golova došao do vođstva od 25:19.

Do tada je Vajpers uglavnom imao prednost, ali je Budućnost pružila odličnu igru, na poluvremenu zaostajala za gol, a u 39. minutu posljednji put je uspjela da izjednači (19:19).

Uslijedio je pad u igri podgoričkog tima i serija domaćina 6:0 za pet minuta, koja mu je i donijela bodove.

Vajpers su do pobjede vodile Lois Abing i Merel Feriks sa po pet golova.

Isti učinak u podgoričkom timu imale su Ivona Pavićević i Ivana Godeč, dok je gol manje postigla Jelena Despotović.

Budućnost će u narednom kolu, 9. novembra, ugostiti danski Esbjerg.