Košarka

Crna Gora poslije drame do polufinala Evropskog prvenstva

Naše juniorke plasirale su se u polufinale B prvenstva Evrope u Rumuniji.

Nakon drame i produžetka, Crna Gora je pobijedila Slovačku 65:57.

Prilično dramatičan meč imale su izabranice Petra Stojanovića, ali iako su imale -11 u 32.minutu (47:36), nijesu se predavale, uspjele su da izbore produžetak, a onda da stignu i do velike pobjede vrijedne polufinala.

Od starta je bilo veoma neizvjesno – prva četvrtina donijela je malo poena, ali je Slovačka imala prednost nakon 10 minuta 13:11. Slovačka je u drugoj dionici uglavnom bila u prednosti, imala i +5 (23:18), ali je Crna Gora poenima Radević na odmor otišla sa egalom – 25:25. Slovačka je u 27.minutu povela 41:32, ali smo taj zaostatak istopili do posljednjeg perioda – 42:35. I, onda prava drama. Slovačka je nakon poena Pelanove u 32.minutu stigla do rekordnih +11 (47:36), ali je baš tada odgovorila Crna Gora, a nakon poena Ljube Andrić stigli smo do 47:49 na 2.13 prije kraja.

Imale su Slovakinje i pet poena viška 52:47 na 1.50 do kraja, ali nijesu naše juniorke željele da se predaju. Kada je bilo najvažnije Jelena Bulajić pogodila je trojku kao suzu za 50:52,Andrić bila polovična sa linije penala (51:52) na 45 sekundi do kraja. Rival je bio bez rješenja, jer je Crna Gora igrala sjajnu odbranu, ali je Tausova na 13 sekundi prije kraja pogodila dva penala za 51:54. I, kao po običaju, Bulajić je preuzela odgovornost pogodila trojku i utakmica je otišla u produžetak – 54:54.

Već nakon dva minuta dodatnog perioda vodili smo 60:54, a sve dileme praktično je otklonila Radević, kada je na 83 sekunde do kraja donijela vođstvo 63:57.

Atina Radević postigla je 23 poena, imala 7 skokova i 6 asistencija, uz 4 ukradene lopte, dok je Jelena Bulajić postigla 21, uz 10 uhvaćenih lopti.Ljube Andrić imala je još jedan dabl dabl učinak (po 11 poena i skokova), Janja Dragišić postigla je 5, Anđela Rondović 3, uz 5 skokova, a Mila Bajčeta 2, uz 4 uhvaćene lopte.

Crna Gora će sjutra u polufinalu igrati protiv pobjednika meča Bugarska – Litvanija.