Crnogorske rukometašice na korak od evropskog trofeja, gol odluke za finale postigla Marija Radović

Fenomenalnu sezonu Juventa, za koju igraju tri crnogorske rukometašice, krunisala je plasmanom u finale evropskog takmičenja.

U revanšu finala Evropskog kupa slovački tim remizirao je na terenu Benfike 30:30 i izborio duele za trofej, jer je u prvoj utakmici kod kuće bilo 30:28 za ekipu iz Mihalovca.

Juventa će u finalu igrati protiv španskog Elćea.

Susret u Lisabonu je bio izjednačen, a nakon što je Juventa imala tri gola viška na poluvremenu, Benfika je u nastavku u nekoliko navrata dolazila do plus dva.

Ključni pogodak kod vođstva Benfike 30:29 postigla je Marija Radović, njen jedini na ovoj utakmici, međutim imao je ogromnu težinu.

Anastasija Krivokapić dala je dva, a Nikoleta Pejović gol.

Juventa je tako ima šansu da kruniše jednu od najboljih sezona u klupskoj istoriji.

Prethodno je osvojila trofeje u MOL ligi i Kupu Slovačke.