Sportovi u vodi

Iskra i Kanita obilježile Podgorica open

Iskra Dedivanović, foto: Paraolimpijski komitet Crne Gore

Sjajni rezultati Iskre Dedivanović i Kanite Šabanović na Otvorenom regionalnom prvenstvu u plivanju za osobe sa invaliditetom – Podgorica open.

Članica podgoričkog kluba Mako osvojila je dvije zlatna medalje.

Bila je najbolja na 50 metara slobodnim stilom u kategoriji S9 ispred Kanite Šabanović iz Spida i Ivane Kićović, Iskrine klupske drugarice.

Na 50 metara leđno Iskra je trijumfovala, druga je bila Kanita Šabanović, a treće Hene Godinjak, obje članice Spida.

Na 100 metara slobodnim stilom pobjeda Kanite Šabanović ispred Lejle Sporišević.

Kanita Šabanović pobijedile ja na 100 metara leđno, drugo mjesto osvojila je Lejla Sporišević, a treće Hene Godinjak.

Plivačko nadmetanje svečano je otvorio pomoćnik sekretara za kulturu i sport Glavnog grada Miloš Antić.

Pored Glavnog grada, takmičenje je održano pod pokroviteljstvom Paraolimpijskog komiteta i Ministarstva sporta i mladih.