Pratite nas

Košarka

Jelena Bulajić dominirala, Crna Gora bolja i od Bosne i Hercegovine

Naše juniorke pobijedile su Bosnu i Hercegovinu 68:56, u trećem kolu grupne faze na B prvenstvu Evrope u Rumuniji.

Crnogorske juniorke u prvom poluvremenu uglavnom su bile u minusu, ali su u drugom poluvremenu zaigrale sjajno, primile samo 18 poena za 20 minuta, čime su napravile preokret i sa maksimalnim učinkom drže lidersku poziciju u grupi, a sjutra (15h) protiv Ukrajine igraće derbi za prvo mjesto u D grupi.

Sam početak meča donio je izjednačenu partiju, gdje su se timovi često smjenjivali u vođstvu, Bosna i Hercegovina napravila je seriju 9:2, koju je zaključila trojkom Došić i u 7.minutu stigla do prednosti 16:11. Bio je to signal za Petra Stojanovića da uzme minut odmora. Crna Gora je nakon tajm-auta odreagovala idealno – serijom 9:0 uspjela je da na kraju prve dionice budu u prednosti 20:16.

Međutim, Bosna i Hercegovina bolje je otvorila drugi period, a serijom 11:2 uspjela je da u 15.minutu dođe do +8 (32:24). Naše juniorke uspjele su da se ,,trgnu“, a poenima Radević u posljednjem napadu u prvom poluvremenu smanje zaostatak pred odlazak na veliki odmor – 38:35.

Crna Gora je u 24.minutu uspjela da preokrene, nakon poena Bulajić (39:38), a sjajnom odbranom Bosna i Hercegovina bila je bez koša osam minuta, da bi u posljednja dva minuta trećeg kvartala postigla pet poena (a samo jedan koš iz igre), pa iako su ,,crvene“ imale prednost 45:38, uoči posljednjih 10 minuta bilo je 45:43.

Izabranice Petra Stojanovića četvrtu četvrtinu otvorile su sa 8:0, a nakon trojke Janje Dragišić u 33.minutu prvi put imali smo dvocifrenu prednost (53:43), da bi Radević floterom na 4.17 pogodila za 58:47, čime je bilo jasno da neće biti rezultatske drame do kraja…

Najefikasnija bila je Jelena Bulajić sa 26, uz po 4 skoka i ukradene lopte, Atina Radević dodala je 16, uz 6 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte, Janja Dragišić positgla je 12, imala 3 asistencije, te po 2 skoka i ukradene lopte, Anđela Rondović dodala je 8 (uz po 3 skoka i ukradene lopte), Ljube Andrić 6, a ostvarila je 8 uhvaćenih lopti.