Borilački sportovi

Jelena nakon velikog uspjeha: Ispunila sam cilj i san

Crnogorska karate reprezentativka Jelena Maksimović bila je ushićena nakon velikog uspjeha i osvajanja bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u kategoriji do 55 kilograma

Maksimović je u meču za treće mjesto u kategoriji do 55 kilograma pobijedila nekadašnju dvostruku evropsku i svjetsku šampionku, Italijanku Saru Kardin 1:0.

„Još nijesam svjesna šta sam uradila. Medalja je bila moj cilj i san od kada sam počela da se bavim karateom. Imala sam veliku motivaciju, znam za koga sam trenirala i borila se i hvala bogu što je medalja došla u moje ruke“, kazala je Maksimović agenciji MINA.

Članica Omladinca osvojila je drugu medalju na seniorskim prvenstvima Evrope, nakon što je bronzana bila i 2014. godine u finskom Tempereu.

Na korak od pobjedničkog postolja bila je i 2019. godine u Gvadalahari, kada je u meču za treće mjesto i bronzanu medalju poražena od Škotlanđanke Emi Konel 4:3.

Maksimović je u četvrtak, na startu takmičenja, bila slobodna, u drugom kolu pobijedila je Španjolku Karlotu Osorio Fernandez 4:1, dok je u trećem poražena od Ruskinje Ane Černiševe 9:1.

Ruskinja joj je plasmanom u finale omogućila repesaž i još jednu priliku da se bori za medalju.

Direktor repezentacije, Dragoljub Fatić kazao je da je ponosan što još jedna senorska medalja dolazi u Crnu Goru.

„Maksimović nas je, poslije male pauze u sportskom i rezultatskom smislu, obradovala bronzanom medaljom“, kazao je Fatić.