Još jedna goleada: Naše fudbalerke lako riješile gostovanje Andori i nastavile niz sjajnih rezultata

Jasna Đoković; foto: FSCG/Savo Prelević

Za crnogorske fudbalerke gostovanje u Andori nije predstavljalo problem – upisale su treću pobjedu u grupi C 3 kvalifikacija za EURO 2025.

Slavile su 5:1, u četvrtom kolu, u meču u kome su pokazale koliki napadački potencijal (na četiri utakmice postigle su 18 golova) imaju i potvrdile koliko su postale dominantne u odnosu na selekcije nižeg ranga, sa kojima su ne tako davno bile u istoj ravni.

Djevojke Mirka Marića su, tako, nastavile uspješan niz, zadržale prvo mjesto u grupi sa 10 bodova, koliko ima i Grčka, koja je bila bolja u gostima od Farskih Ostrva 2:0.

Do kraja su ostale dvije runde odluke u borbi za prvo mjesto u grupi – 12. jula Crna Gora gostuje Farskim Ostvima, pa četiri dana kasnije dočekuje Grčku u utakmici odluke.

Naša selekcija je gostovanje u Andori otvorila golom u prvom napadu – igrala se 50. sekunda kada je Armisa Kuč iskoristila grešku odbrane rivalki.

Samo šest minuta kasnije Misa Kuč je još jednom pokazala golgetersku klasu – spektakularno je reagovala na centaršut Jelene Karličić i iz teške pozicije, iskosa sa lijeve strane, pogodila za 0:2.

Plan „brzog gola“ je ispunjen, ali mimo plana je došao gol domaćih već u 10. minutu, kada je Erika Gonsalveš sa 25 metara snažnim udarcem iznenadila Anastasiju Krstović i smanjila na 2:1.

Međutim, taj gol ništa nije promijenio u odnosu snaga, niti je mogao da utiče na ishod.

Slađana Bulatović je pogodila prečku udarcem glavom, Medina Dešić bila zamalo neprecizna, prije nego što je u 32. minutu postigla treći gol za Crnu Goru.

Sve je bilo jasno, bodovi su bili osigurani, da bi u nastavku pobjeda ukrašena.

Jasna Đoković je u 56. minutu pogodila iz kontre, koju je otvorila Medina Dešić, lako riješivši situaciju jedan na jedan sa golmankom, a dva minuta kasnije precizna je bila i kapitenka Slađa Bulatović.

Do kraja je ritam pao, selekcija Andore imala i dva pokušaja, koje je rutinski neutralisala Anastasija Krstović, dok je Misa Kuč imala zicer za het-trik, ali je njen udarac odbranila golmanka domaćih.

Crna Gora: Anastasija Krstović – Helena Božić, Darija Đukić (81. Ivana Boričić), Tatjana Đurković (46. Maša Tomašević) – Andrea Janjušević (81. Jelena Petrović), Jelena Karličić, Jasna Đoković (88. Katarina Čađenović), Nađa Stanović (61. Aleksandra Popović), Slađana Bulatović – Medina Dešić, Armisa Kuč.