Košarka

Juniorke ubjedljive na startu B prvenstva Evrope: Rumunija lako pala

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore na idealan način počela je nastup na B prvenstvu Evrope – naše juniorke danas su na premijeri šampionata savladale domaćina, selekciju Rumunije 78:56.

U 25.minutu Rumunija je vodila 47:40, ali su izabranice selektora Petra Stojanovića serijom 38:9 do kraja meča uspjele da okrenu rezultat i čak dođu do ubjedljivog trijumfa.

Sam početak meča nagovijestio je da će se gledati zanimljiv, ali i veoma neizvjestan duel. Domaća selekcija imala je prednost 10:6, nakon pet i po minuta igre, ali je Crna Gora serijom 10:0, koju je sa linije penala zaključila Janja Dragišić uspjela da preokrene – 16:10, a na kraju prve dionice bilo je 16:13. ,,Crvene“ su i 12.minutu, imale +5 (18:13), a onda se ušlo u rezultatsku klackalicu, gdje su se timovi često smjenjivali u vođstvu, a trojkom Savu Rumunija je stigla do egala na poluvremenu – 31:31.

Sredinom treće dionice Rumunija je imala +7 (47:40), ali je serijom 15:0 Crna Gora do kraja trećeg perioda uspjela da napravi preokret i stekne prednost uoči posljednjih 10 minuta – 55:47. Do 32.minuta sve je bilo otvoreno (51:57), a onda je Crna Gora na krilima Bulajić i Radević odigrala u visokom ritmu, a kada je Radević trojkom u 33.minutu donijela prvo dvocifreno vođstvo (62:51), bilo je jasno da će naše juniorke upisati pobjedu. Sjajnom odbranom Rumunija je bila potpuno zaustavljena (samo devet poena u četvrtoj četvrtini), što je omogućilo našoj selekciji da bez drame dođe do pobjede.

Najefikasnija u timu Crne Gore bila je Jelena Bulajić sa 26, Atina Radević postigla je 23, imala 7 skokova, uz 4 ukradene i 3 asistencije, Mila Mijušković pored 8 poena imala je i 6 skokova, Janja Dragišić postigla je 6, a imala je još po 4 asistencije i skoka, Ljube Andrić ubacila je 6, a imala je i 7 uhvaćenih lopti, Valentina Vrcan dodala je 5, Anđela Rondović pored 4 poena ostvarila je i 8 skokova.

Naša reprezentacija drugi meč igra u nedjelju protiv Švedske od 20 časova.