Košarka

Kraj je kada Milica kaže: Kapitenka vodila Crnu Goru do pobjede nad Meksikom, slijedi duel za finale protiv Južne Koreje

Foto FIBA

Crnogorske košarkašice maksimalnim učinkom osvojile su prvo mjesto u B grupi pretkvalifikacionog turnira za Mundobasket, pa će u polufinalu igrati protiv drugoplasiranog tima iz A grupe, reprezentacije Južne Koreje.

Naše košarkašice su na zatvaranju grupne faze savladale nakon produžetka domaćina, selekciju Meksika 74:71.

Derbi grupe B na zatvaranju prve faze opravdao je očekivanja po uzbuđenjima.

Tokom cijelog meča vodila se ravnopravna borba, iako je naš tim u finišu prve četvrtine poveo 16:7.

Meksikanke su se vratile brzo, a u drugom poluvremenu, nakon što je Crna Gora vodila 44:38, domaćin je preokrenuo na 58:53.

Na kraju 40. minuta bilo je 60:60, da bi a 68 sekundi prije kraja produžetka Meksiko poveo 71:67 i činilo se da je sve riješeno.

Međutim, Milica Jovanović i Anastasija Drobnjak nisu mislile tako – serija 7:0 za pobjedu.

Milica Jovanović je blistala sa 29 poena, uz 9 skokova i 5 asistencija, Dragana Živković dodala je 13, a imala je dabl dabl, jer je ostvarila 10 skokova, Anastasija Drobnjak 12 (četiri trojke), Bojana Kovačević 6 poena i 7 skokova, Marija Leković 5 poena, 6 skokova i 5 asistencija, Maja Bigović 4, Sofija Živaljević 3, Ksenija Šćepanović 2.

Polufinale Crna Gora – Južna Koreja igraće se u noći između subote i nedjelje, a tačan termin biće naknadno određen.