Košarka

Mlade košarkašice pobijedile Finsku i zadržale šanse za opstanak u elitnom rangu

Foto FIBA

Nakon pet poraza, stigla je prva pobjeda, a mlada ženska košarkaška reprezentacija je ostala u igri za opstanak u elitnom rangu.

Crna Gora je savladala Finsku 64:51 u prvom meču razigravanja za plasman od 13. do 16.mjesta na šampionatu Evrope u Litvaniji.

Izabranice Vladana Radovića odlično su otvorile meč, povele 10:3 i jasno pokazale da su kvalitetnije. Crna Gora je poenima Radević u 14.minutu prvi put imala dvocifrenu razliku (18:7), dok je na poluvremenu bilo 24:14.Finska je u trećoj dionici u dva navrata stigla do egala (32:32, 34:34), ali ne i do preokreta. Baš tada odreagovao je naš tim i serijom 12:0, koju je zaključila Bulajić u 32.minutu poveo 46:34, što je bio nagovještaj da će se upisati prva pobjeda na prvenstvu.

Četiri igračice bile su dvocifrene – Jovana Savković ubacila je 16, Jelena Bulajić dodala poen manje, dok su Milena Bigović i Marija Baošić postigle po 10.

Crna Gora će sjutra igrati za 13.mjesto i opstanak u A diviziji protiv boljeg iz meča Srbija – Mađarska.