Pratite nas

Rukomet

Mlade „lavice“ izgubile od Norveške, slijedi borba za 11. mjesto na svijetu

Photo credit: IHF / © Jure Banfi / kolektiff

Crna Gora će igrati za 11. mjesto na Svjetskom prvenstvu za igračice do 20 godina u Sjevernoj Makedoniji.

U prvom meču razigravanja za plasman od 9. do 12. mjesta, izabranice trenera Igora Markovića ubjedljivo su poražene od Norveške (42:27) u Skoplju.

Protivnik u meču za 11. mjesto biće Rumunija koja je poražena od Njemačke 34:32.

Bilo je to najlošije izdanje naše reprezentacije na planetarnoj smotri, pa je ubjedljiv poraz bio očekivan. U dosadašnjem dijelu takmičenja, Crna Gora je upisala tri pobjede (Uzbekistan, Gvineja i Sjeverna Makedonija) i doživjela isto toliko poraza, jer je ranije izgubila od Portugala i Islanda.

Crna Gora je povela dva puta na startu meča (1:0, 2:1), ali je Norveška ubrzo došla do pravog ritma, pa je dvocifrenu prednost stekla već u 22. minutu (20:10).

Nakon prvog poluvremena bilo je 24:14, a konačnih 15 razlika je i najveća prednost, koju je protivnik imao još dva puta.

Jelena Vukčević ponovo je bila najefikasnija u našem timu sa 12 golova, pa sigurno drži prvo mjesto na listi najboljih strijelaca šampionata.

Marija Marsenić je meč završila sa 10 odbrana.