Naše juniorke bez šanse za polufinale Svjetskog prvenstva

Photo credit: IHF / © Jure Banfi / kolektiff

Crna Gora je ostala bez šansi za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva za igračice do 20 godina u Sjevernoj Makedoniji.

Na startu glavne runde, izabranice trenera Igora Markovića poražene su od Islanda (35:27) u Skoplju, pa su i dalje bez bodova u novoformiranoj grupi i šansi za plasman među osam najboljih na planeti.

Crna Gora je u prvom poluvremenu nekoliko puta imala i tri gola prednosti (posljednji put 12:9, 24. minut), ali je Island preokrenuo do velikog odmora i imao je minimalno vođstvo – 15:14.

Do odlučujuće prednosti, Island je došao u 48. minutu kada je poveo 28:22.

Jelena Vukčević je bila najefikasnija sa 13 golova, dok su Nikolina Marković i Andrea Brajović postigle po četiri.

Marija Marsenić je upisala šest odbrana.

Naša reprezentacija u utorak (20.15 sati) će igrati protiv domaćina Sjeverne Makedonije.

Uoči posljednjeg kola glavne runde, Island ima četiri, Portugal tri, Sjeverna Makedonija bod, dok je Crna Gora bez bodova.