Odbojka

Odbojkašice poražene u Letoniji nakon pet setova

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izgubila je od Letonije u gostima 3:2 u setovima. Letonke su vodile 2:0, a naš tim odličnom igrom došao je do 2:2.

U čudnom sistemu kvalifikacija, narednu utakmicu protiv istog protivnika Crna Gora igra tek u avgustu naredne godine, a pobjeda u tom meču biće, po svemu sudeći, dovoljna za premijerni plasman na veliko takmičenje, jer je selekcija Bosne i Hercegovine, koja je trebalo da bude treći član grupe, odustala od takmičenja. U narednom periodu CEV će, kako je ranije saopšteno, odlučiti o načinu bodovanja.

Letonija je povela 1:0, nakon što je prvi set dobila u finišu – 26:24, a 2:0 nakon ubjedljive igre – 25:19.

Treći set je bio uzbudljiv. Domaćin je vodio 16:9, “crvene” se nisu predale, spasile su i meč loptu na 24:23 i sa tri vezana poena smanjile na 2:1.

I u četvrtom je Letonija uglavnom vodila, bilo je 20:18, ali na kraju 25:23 za 2:2.

Bilo je i 20:18, ali su naše odgovorile sa tri poena i nizu i novo vođstvo 21:20. U uzbudljivoj završnici sačuvali smo koncentraciju, Vukčević je realizovala napad za izjednačenje u setovima 25:23.

Izgledalo je da slijedi kompletan preokret, ali je uslijedio pad i rivalke su odlučujući set dobile ubjedljivo 15:9.

Po 13 poena u našem timu upisale su Nevena Vukčević i Mina Dragović, a nezadrživa je bila Letonka Kamelija Levinska sa čak 33.