Pratite nas

Odbojka

Odbojkašice protiv BiH za korak ka EuroVoleju: Čeka nas težak zadatak, ali vjerujem u igračice

foto: OSCG

Naša odbojkaška reprezentacija otputovala je za Goražde, gdje je u srijedu od 19.30, u sportskoj dvorani „Mirsad Hurić“, očekuje meč sa Bosnom i Hercegovinom u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2026.

Nakon mjesec intenzivnih priprema u Kolašinu i odigranih test utakmica sa reprezentacijom Mađarske, naš tim s ambicijom ulazi u završnicu kvalifikacionog ciklusa. Selektor Jovo Caković naglašava da očekuje izazovan meč, ali vjeruje u disciplinu, strpljenje i timsku igru svojih odbojkašica.

“Očekujem težak meč i od svoje ekipe tražim maksimalnu disciplinu na terenu, da se svaki poen gradi strpljivo i timski. Gledali smo utakmicu Bosne i Letonije, gdje je selekcija Bosne i Hercegovine pokazala da je ozbiljna i kvalitetna ekipa. Utakmicu protiv njih pripremali smo upravo analizirajući video tog meča, jer znamo da nas ne čeka ni malo lak zadatak. Iza nas je ozbiljan pripremni period i vjerujem da će sve igračice dati svoj maksimum“, rekao je Caković.

Kapitenka Nikoleta Perović ističe da ekipu očekuje težak zadatak:

“Očekuje nas važna utakmica protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine. Nadamo se pobjedi, ali smo svjesne da protivnice nikako ne smijemo potcijeniti – to je ekipa koja zna da igra i koja može iznenaditi. Atmosfera u timu je dobra, osjećamo se spremno i idemo u susret s puno entuzijazma. Pripreme smo odradili kvalitetno, a test utakmice protiv Mađarske su nam mnogo značile – pomogle su nam da se dodatno uigramo i uočimo gdje možemo još napredovati. Vjerujemo u sebe i idemo hrabro napraviti korak dalje”, kazala je Perovićeva.

Zbog povrede na poslednjem treningu pred put, za Goražde nije otputovala jedna od najiskusnijih, Danijela Džaković, koja nažalost neće moći da pomogne saigračicama u mečevima kvalifikacija, pa je sa ekipom za Bosnu i Hercegovinu otputovala Gordana Madžgalj.

Crna Gora će drugi duel ovog ljeta u borbi za plasman na EP igrati 10. avgusta, u Kolašinu, gdje će ugostiti selekciju Letonije od 19 sati.

U grupi D, odbojkašice Bosne i Hercegovine su u subotu u Rigi savladale Letoniju rezultatom 3:2.

Na Evropsko prvenstvo 2026, koje će se igrati u Azerbejdžanu, Češkoj, Turskoj i Švedskoj, plasiraće se pobjednici sedam kvalifikacionih grupa, kao i pet najboljih drugoplasiranih selekcija. Uz domaćine, već su plasman obezbijedile i najuspješnije selekcije sa prethodnog EuroVolleya – Srbija, Italija, Holandija, Poljska, Francuska, Bugarska, Ukrajina i Slovačka.

Sastav reprezentacije Crne Gore za kvalifikacije za EuroVolley 2026:

Tehničarke: Marija Šušić, Tijana Tvrdišić.

Primači servisa: Simona Petranović, Teodora Čavić, Gordana Madžgalj i Darja Popović

Korektorke: Nikoleta Perović i Nevena Vukčević.

Srednje blokerke: Saška Đurović, Mina Dragović, Katarina Budrak i Lana Rakočević.

Libera: Melisa Cenović i Ksenija Krunić.

Klikni i komentariši

Ostavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Reklama
 

Ovo morate vidjeti

Više u Odbojka