Selektor Marić nakon remija u Grčkoj: Realan rezultat

Gužva pred golom Anastasije Krstović; Foto ΕΛΛΑΣ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Prije četiri godine od Grčke su izgubile golom pet minuta prije kraja, večeras do velikog boda protiv istog rivala došle u 4. minutu sudijskog dodatka – naše najbolje fudbalerke igrale su 2:2 na Kritu protiv jedinog rivala u borbi za prvo mjesto u grupi C 3 kvalifikacija za EURO 2025.

Crna Gora je povela u 3. minutu, preko Armise Kuč, Grkinje preokrenule na 2:1, da bi u posljednjim trenucima meča Slađana Bulatović mirno realizovala penal i donijela veliki bod.

„Odigrali smo dobro prvo poluvrijeme, imali i vođstvo. U nastavku smo fizički pali, ali smo držali aktivan rezultat do samog kraja. Tada smo i uspjeli da izjednačimo. Grčka je imala prividnu inicijativu, ali smatram da je rezultat realan”, rekao je nakon meča selektor Mirko Marić.

Nakon tri kola Crna Gora i Grčka imaju isti broj bodova – po sedam, s tim da naš tim ima bolju gol-razliku.

U 4. rundi naša selekcija 4. juna gostuje u Andori, koja je bez bodova. Andora je danas izgubila od Farskih Ostrva u gostima 4:0.