Pratite nas

Tenis

Spektakl u najavi: Sabalenka i Gof u finalu Majamija

foto: https://tennis-infinity.com/

Prva teniserka svijeta Arina Sabalenka izborila je plasman u finale turnira u Majamiju nakon sigurne pobjede nad Jelenom Ribakinom rezultatom 6:4, 6:3.

Meč je trajao sat i 19 minuta, a Sabalenka je još jednom pokazala zašto je trenutno prva na WTA listi. Ovo joj je bila deseta pobjeda u 17 međusobnih susreta s Rybakinom.

„Zaista uživam u našem rivalstvu. Ona me uvijek tjera da igram na maksimumu i izvučem najbolje iz sebe“, poručila je Sabalenka nakon meča.

U prvom setu Sabalenka je prelomila u samoj završnici, dok je u drugom brzo stekla veliku prednost od 4:0 i mirno privela meč kraju.

U finalu je čeka novi izazov – duel protiv Koko Gof, koja je u polufinalu dominantno savladala Karolinu Muhovu sa 6:1, 6:1.

U dosadašnjih 12 susreta finalistkinje imaju po šest pobjeda.

Finale je sjutra u 17.30.

Klikni i komentariši

Ostavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Reklama

Ovo morate vidjeti

Reklama

Više u Tenis