Pratite nas

Fudbal

Veliki remi naših fudbalerki u Grčkoj: Slađa iz penala u 94. minutu donijela bod Crnoj Gori u derbiju

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore osvojila je veliki bod u prvom od dva derbija grupe C 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – naše fudbalerke igrale su 2:2 sa Grčkom u Heraklionu, a junakinja je bila Slađana Bulatović, koja je u četvrtom minutu nadoknade pogodila iz penala.

Crna Gora je ovim bodom povećala šanse da osvoji prvo mjesto u grupi, iako je protiv najvećeg rivala samo na momente igrala koliko može i zna.

Ali, nijednog trenutka djevojke nisu odustale, borile su se koliko su mogle, na kraju su i nagrađene…

Naše fudbalerke počele su izvanredno i u prvom napadu povele – sjajna asistencija Jasne Đoković i realizacija Armise Kuč.

Međutim, Grkinje su se brzo stabilizovale, preuzele kontrolu i samo osam minuta kasnije poravnale.

Nije dobro reagovala odbrana, Anastasija Krstović je odbranila šut Spirodonidu, ali je hitro reagovala fudbalerka Bazela Elena Marku i odbijenu loptu sprovela u mrežu.

U momentima dominacije Grčka je imala i stativu opasne Marku, nekoliko dobrih napada, dok je naš tim izgubio ritam sa početka.

Misa Kuč na meču sa Grčkom; Foto ΕΛΛΑΣ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Ipak, stvorene su dvije šanse – jedna iz prekida, kada je Slađana Bulatović iskosa sa lijeve strane iz slobodnog udarca pogodila prečku, a druga nakon kontre, koja je završena slabim udarcem Maše Tomašević.

Domaće igračice su bolje počele nastavak meča i zasluženo došle do preokreta u 49. minutu – Anastasija Spiridonidu, igračica italijanskog Barija, glavom iz peterca bila je neumoljiva – 2:1.

Bilo je vremena mnogo, ali ne i dovoljno energije da se Crna Gora nametne na terenu. Bilo je, doduše, nekoliko prilično povoljnih situacija i pokušaja, ali gol rivalki nije ozbiljnije ugrožen.

Nada se, međutim, nije gubila.

U trećem minutu nadoknade, Marku je u svom šesnaestercu povukla Armisu Kuč bez lopte, a Slađa Bulatović sa bijele tačke nije pogriješila za sjajnih 2:2.

U posljednjem napadu na meču Grčka je imala šansu za pobjedu, ali je sjajno sa gol linije intervenisala Darija Đukić.

Naša selekcija 4. juna igra meč 4. kola protiv Andore takođe u gostima.

Grčka: Janakuli – Pamala (46. Paterna), Papajanu (83. Kotsaki), Gatsu, Mitku – Kakambuki, Halatsojani, Marku, Spridonidu (83. Mihalopulo)- Konguli (62. Janaka), Sari.

Crna Gora: Krstović – Đurković (87. Osmajić), Đukić, Božić – Karličić, Stanović, Đoković, Bulatović, Tomašević (57. Sarić) – Dešić, Kuč.