Odbojka

Crna Gora preokretom do pobjede

Crnogorske juniorke pobijedile su Albaniju 3:2 (23:25, 25:18, 19:25, 25:17, 15:11), u uzbudljivoj utakmici koja je trajala pet setova na šampionatu Balkana.

Iako su odbojkašice Albanije, koje su igrale pred svojom domaćom publikom, pokazale izuzetnu borbenost, Crna Gora je uspjela da se izbori za trijumf. U izuzetno teškom meču, Albanija je prva došla u prednost, osvojivši prvi set 25:23, a nakon što su naše juniorke izjednačile osvojivši drugi set 25:18, domaći tim je opet pove sa 2:1 u setovima (25:19). Međutim, sjajnom igrom Crna Gora je izjednačila rezultat na 2:2.

U odlučujućem petom setu, crnogorske odbojkašice pokazale su izuzetnu koncentraciju i snagu, te su uspjele da preokrenu situaciju u svoju korist. Završili su set sa rezultatom 15:11, čime su osigurali svoju drugu pobjedu na takmičenju.

Posebno se istakla Darja Popović, koja je sa 21 osvojenim poenom bila ključni igrač u ovom trijumfu. Matea Kovačec doprinijela je sa 14 poena, dok je mlada Elena Čolaković, koja je iako pionirka četiri godine mlađa od ove konkurencije, osvojila 14 poena i briljirala u svim segmentima igre.

Posljednjeg dana turnira, juniorke Crne Gore igraće za bronzu sa selekcijom Bugarske od 17.30 časova. U današnjim utakmicama, Bugarska je bila maksimalna protiv Sjeverne Makedonije, a Turska nakon četiri seta bolja od Srbije.

Albanija – Crna Gora 2:3
(25:23, 18:25, 25:19, 17:25, 11:15)
Tirana, Albania.

Albanija: Kodra 15, Veliju (libero), Ramo, Tajra 17, Stafa, Mehmeti (libero), Đuša, Metanj 12, Rakip, Bregu, Sulejmani 1, Malaj 7, Prenjasi 3, Mikopupa 4. Selektor: Andi Lundra

Crna Gora: Matunović 2, Krivokapić 3, Velićković (libero), Krunić (libero), Kovačec 14, Vukčević, Čolaković 14, Nikezić 1, Davidović, Ćetković 7, Belojević, Koprivica, Popović 21, Bogojević 8. Selektor: Marko Radusinović.