Pratite nas

Fudbal

VIDEO Nesrećan poraz u Zenici: Jana pogodila, Crna Gora igrala i stvarala šanse, Bosanke presudile iz šutevima daljine

Sa meča BIH - Crna Gora

Ženska kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom prijateljsko duelu sa Bosnom i Hercegovinom u Zenici 2:1, iako je svih 90 minuta bila bolji rival.

Naše djevojke su počele odlično, nakon 90 sekundi igre Jana Merdović je lijepo plasiranim udarcem sa 13-14 metara poslala loptu u donji lijevi ugao.

Ema Dervišević je u 23. minutu sa vrha šesnaesterca iznenadila Senitu Kalač na golu Crne Gore za 1:1.

I u nastavku je Crna Gora imala dominaciju i posjed, stvarala dobre pozicije, veoma dobre šanse nisu iskoristile Darija Čižek i Angelina Drešaj, odlična na golu BIH bila je Ivana Dumančić.

Sa druge strane, Dervišević je u 63. minutu sa 25 metara još jednom iznenadila golmanku Kalač i donijela preokret.

“Bolji smo bili tim danas, ali rezultat nas nije ispratio. Nijesmo iskoristili odlične šanse koje smo stvorili, zbog čega smo i kažnjeni. Ipak, ovo je svakako bila dobra provjera za nas. Nadam se sličnoj partiji u drugom meču, ali boljem rezultatu”, kazao je selektor Mirko Marić.

Drugi duel ovih ekipa igra se u četvrtak, sa početkom u 11 časova u Zenici.

Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2:1

Trening centar NFSBiH, Zenica. Sudija: Vesna Miletić (Bosna i Hercegovina)

Strijelci: Ema Dervišević u 23. i 63. za BIH, Jana Merdović u 2. za Crnu Goru.

Bosna i Hercegovina: Ivana Dumančić, Ariana Hafizović, Eda Pozder, Marija Maslać (od 77. Lamija Bjelica), Ana Dumančić (od 77. Iris Brkić), Ana Jurić, Uma Hadžihajdarević (od 89. Teodora Novaković), Ema Dervišević (od 77. Tamara Vukelić), Jelena Blagojević (od 46. Sanja Mušić), Nađa Ćerić, Amina Krpo (od 46. Hana Mešan).

Selektorka: Ivana Kvesić.

Crna Gora: Senita Kalač, Ana Vlahović (od 77. Andrea Bućković), Elda Bralić, Azra Orahovac (od 46. Tijana Džankić), Amra Luković (od 57. Azra Duraković), Jana Merdović, Aleka Balević (od 84. Jovana Radović), Darija Čižek (od 84. Ena Spahić), Tajra Tahlović (od 46. Sara Tadić), Angelina Drešaj, Helena Živković (od 84. Danica Reljić).

Selektor: Mirko Marić.