Rukomet
Sreća i ponos – Itana Grbić: Jeste čudo, ali zaslužile smo ga; Zoran Abramović: Imaćemo tri finala
Zadovoljstvo, sreća i ponos u Budućnosti nakon prvog boda ove sezone u Ligi šampiona.
Sedam poraza u nizu, samopouzdanje u padu, a onda čudesan remi sa velikim Esbjergom 34:34 u Morači u posljednjem meču u 2025. godini.
“Jeste čudo, ali zaslužile smo ga. To što smo prošle od početka sezone, samo mi znamo. Ostale smo zajedno i jedno, nagrađene smo ovim bodom. Sa sjajnim osjećajem idemo na pauzu, ne može ljepše od ovoga”, kazala je Itana Grbić koja je postigla gol za bod u posljednjoj sekundi.
“Čestitke djevojkama na velikoj borbi. Nisu gubile nadu da možemo i kada je rival vodio. Ginule su jedna za drugu, sve su ispoštovale što smo se dogovorili”, rekao je trener Zoran Abramović.
O izdanju Budućnosti govori i detalj iz finiša, podvukao je Abramović.
“Kada smo natjerali jednu Noru Merk da nam pokloni loptu i da nakon toga izjednačimo, to govori koliko su djevojke vjerovale. Bog nas je pogledao i vratio nam za dva nezaslužena poraza, u Dortmundu i od Glorije kući”.
Budućnost je sada opet u igri za osminu finala.
“Naša tri finala su mečevi protiv Borusije i Storharama na našem terenu, a onda u posljednjem kolu u Debrecinu. Nadam se da će ta utakmica i da odlučuje”, rekao je Abramović.
Itana Grbić vjeruje da je sve moguće:
“Više puta sam naglasila da je ovo proces, da je potrebno da se mlade igračice opuste i da pokažu šta znaju. Vjerujem da će biti još bolje”.

