Pratite nas

Rukomet

Bivši selektor Crne Gore i trofejni trener Bukurešta: Bojana je donijela energiju, Đer je jedini favorit na fajnl-foru

Kim Rasmusen (53), trener koji je 2016. godine predvodio rukometašice Bukurešta do osvajanja Lige šampiona, govorio je uoči ovogodišnjeg fajnl-fora i šansama „tigrica” da ponovo stignu do evropske krune.

Prije deset godina Danac, koji je bio i selektor Crne Gore, ostvario je najveći uspjeh u istoriji kluba – može li to da ponovi naša Bojana Popović, koja je odvela Bukurešt do završnice nakon punih devet godina.

Tim Bojane Popović igraće protiv Meca u polufinalu, dok će se u drugom meču sastati Đer i Brest.

Rasmusn smatra da je Đer prvi favorit za titulu.

„To ljudi rade – očekuju previše. Očekuju da pobjeđujete stalno. Očekivanja su najveći problem, posebno u Rumuniji. Ostvarite jedan uspjeh i odmah svi očekuju da osvojite sve. Đer je definitivno favorit. Igra kod kuće, pola dvorane biće u zelenim majicama i to je velika prednost. Imaju stabilnost i kvalitet koji pokazuju već sezonama. Ipak, sve ekipe imaju kvalitet da osvoje trofej”, rekao je Rasmusen.

Dotakao se i francuskog Meca:

„Možemo reći da niko ne vjeruje u Mec, jer su do sada podbacili na svakom fajnl-foru. Možda će sada napraviti taj naredni korak. Imaju kvalitet, ali kao da ih nešto blokira kada dođu u Budimpeštu.”

Govoreći o promjenama koje je dolaskom donijela Bojana Popović, nakon što je zamijenila Adija Vasilea, Rasmusen je istakao novu energiju u timu.

„Bojana Popović je donijela energiju. Nažalost, ĆSM ove sezone nije osvojio nijedan trofej. Kup Rumunije je izgubljen, a čini se da je izgubljena i titula u prvenstvu. Liga šampiona je posljednja šansa. Ono što sam naučio u Rumuniji jeste da su rezultati jedino što se računa. Možete napraviti mnogo promjena, ali ako nema rezultata – nema ni uspjeha.”

Dodao je i da je ekipa pronašla balans:

„Tim sada ima energiju i pronašao je ravnotežu. Neke igračice su iskočile u prvi plan, ali su dobile veliku podršku od Bojane i podigle nivo igre. Nešto se sigurno promijenilo. Ipak, trofeji su jedino što se pamti. To sam osjetio na svojoj koži. Uvijek ću podržavati ĆSM, kao i njihove navijače.”

Na pitanje da li je ĆSM autsajder na završnom turniru u Budimpešti, Rasmusen je odgovorio:

„Svi su autsajderi osim Đera. Suština je da Đeru ne smeta uloga glavnog favorita. Nijesu arogantni, vrijedno rade, disciplinovani su, postoji jasan sistem i svi imaju svoju ulogu. Zato su stalno u vrhu. Mec je sličan, ali kao da imaju neki virus kada dođu u Budimpeštu. Ostali timovi imaju previše oscilacija da bi ih nazvali favoritima, ali kvalitet postoji i sve je moguće.”

Subota, 6. jun

16:00 Bukurešt – Mec

19:00 Đer – Brest

Nedjelja, 7. jun

16:00 utakmica za treće mjesto

19:00 finale Lige šampiona

Klikni i komentariši

Ostavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Reklama

Ovo morate vidjeti

Reklama

Više u Rukomet