Rukomet
Odličan start Mundijala: „Lavice“ pregazile Island
Odličan početak crnogorskih juniorki na Svjetskom prvenstvu u Kini – na premijeri su mlade „lavice“ upisale sigurnu pobjedu protiv Islanda 34:24.
Već do poluvremena je bilo 20:13 za ekipu Igora Markovića, koja ni u jednom trenutku nije rivalkama dala šansu da je ugroze.
Osim na startu utakmice, kada su Islanđanke u nekoliko navrata imale gol prednosti, Crna Gora je imala kontrolu, a serijom 4:0 preokrenula je na 7:4, nakon čega više nije dozvolila ekipi sa sjevera Evrope da se vrati u utakmicu.
Ivana Savić bila je najefikasnija sa šest golova, Martina Knežević postigla je pet, dok su se po četiri puta upisale Elena Mitrović, Sanja Andrijašević i Ksenija Gašević.
Po tri gola postigle su Bojana Peličić i Mia Grujić.
Već sjutra od 5.45 po našem vremenu Crna Gora će igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država.
Rivalke u preliminarnoj fazi biće i rukometašice Češke.
