Bojana Popović nakon poraza u Bukureštu: Loše izdanje u odbrani

FOTO ŽRK Budućnost

Loše izdanje u odbrani odvelo je Budućnost Bemax u ubjedljiv poraz (39:29) u Bukureštu protiv Rapida, kazala je trener Bojana Popović nakon duela 10. kola Lige šampiona.

Popović je istakla da je izdanje u odbrani u glavnom gradu Rumunije bilo najlošije u ovogodišnjem izdanju elitnog takmičenja, zbog čega je poraz bio neminovan, iako je igra u napadu bila na zadovoljavajućem nivou.

– Igrale smo u sjajnoj atmosferi, poslije dužeg vremena imale priliku da igramo pred ovako dobrim navijačima. U prvih 15 minuta smo igrale dobro i bile u egalu, odbrana je bila na potrebnom nivou, a promašile smo nekoliko odličnih prilika, mislim da ih je bilo devet u prvom poluvremenu. Sve do finiša meča nijesmo mogle da pronađemo šest igračica koje će znati da pariraju protivniku u odbrani. Odbrana nas je odvela u poraz, ovo je možda i naše najlošije izdanje u tom segmentu ove sezone. Iako nijesmo bile loše u napadu, poslije ovakvog izdanja u odbrani, nijesmo mogle da očekujemo bolji rezultat – kazala je Popović.

I kapitenka Milena Raičević koja je postigla sedam golova, istakla je da je loše izdanje Budućnosti Bemax u odbrani obilježilo gostovanje u Bukureštu.

– Sjajno smo dočekane u Bukureštu i bilo je divno igrati u ovakvoj atmosferi. Dugo nijesam osjetila ovakvu atmosferu i zaista sam uživala. Rapid je bio bolji, dobro smo otvorile utakmicu, ali bilo je dosta promašenih šuteva, dok je u drugom poluvremenu odbrana bila veoma loša. Mislim da je loša odbrana obilježila ovaj meč kada je u pitanju naše izdanje. Moramo da zaboravimo izdanje u drugom poluvremenu i da pokušamo da budemo bolje u odbrani već u narednom meču – kazala je Raičević.