Bojana realna: Nismo mogli fizički da pariramo, odbrana nije bila na nivou

Ludvigzburg je pokazao da je fizički veoma zahtjevna ekipa i Budućnost nije mogla da odgovori na pravi način, kazala je Bojana Popović nakon poraza (36:25) u petom kolu EHF Lige šampiona za rukometašice.

Popović je istakla da njene izabranice u odbrani nijesu ponovile izdanje iz okršaja protiv Đera prošle nedjelje, dok su u napadu promašile veliki broj odličnih situacija.

„Bila je ovo teška utakmica za nas protiv fizički veoma zahtjevne ekipe, koja je prošle sezone igrala u finalu Lige šampiona i zadržala većinu igračica iz tog sastava. U odbrani nijesmo bile na nivou kao u prošloj utakmici protiv Đera. Pokušala sam sa dosta izmjena, ali nijesmo zaustavile odličan napad protivnika, uz to bilo je i mnogo grešaka u napadu. Izgubile smo kontrolu u drugom poluvremenu, nijesmo koristile sjajne situacije koje smo stvarale i to nas je odvelo u loš osjećaj, odnosno ubjedljiv proaz. Izgubile smo energiju uprkos brojnim izmjenama, a fizički nijesmo mogle da pariramo protivniku koji je bolji od nas. Ključan je bio početak drugog poluvremena“, kazala je Popović, a prenosi sajt ŽRK Budućnost.

I desno krilo Nina Bulatović ističe da su „plave“ podbacile naročito u odbrani, pa su nakon 35 primljenih golova protiv Bresta, danas dozvolile njemačkom predstavniku da čak 36 puta savlada naše golmanke.

„Nijesmo odigrale na očekivanom nivou, naročito se to odnosi na odbranu u kojoj možemo da odigramo mnogo bolje. Definitivno je naša loša odbrana odlučila pobjednika“, kazala je Bulatović.

Liga šampiona nastavlja se sljedećeg vikenda, kada će Budućnost gostovati Vajpersu.