Breznica sjajno počela, ali nije imala snage za evropsku pobjedu

Fudbalerke Breznice eliminisane su na startu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvakinje Crne Gore poražene su od slovačke ekipe Spartak Mijave sa 3:2.

Odlično je Breznica otvorila utakmicu i imala veliku prednost.

Poslije pogotka Nađe Đurđevac u 13. minutu bilo je 1:0, da bi sedam minuta kasnije Jelena Vujadinović udvostručila vođstvo.

Propustile su neke dobre šanse fudbalerke Breznice da možda već u prvom dijelu riješe utakmicu, a Jelena Petrović je pogodila stativu iz možda najbolje prilike.

Retkesova je u 26. minutu na dodavanje Vredikove smanjila na 2:1, da bi u nastavku više svježine imale gošće iz Slovačke.

Hucovicova je iz penala izjednačila u 78. minutu, a to nije zadovoljilo igračice Spartaka, koje su željele da riješe sve u regularnom dijelu meča.

Pogodak odluke postigla je Laura Retkesova šest minuta kasnije.

Za plasman u sljedeću rundu kvalifikacija Spartak će u nedjelju igrati protiv Vlaznije, dok se naša Breznica oprostila od Lige šampiona za ovu sezonu.