Briljantna Crna Gora, istorijska pobjeda naših fudbalerki: Golgeterski šou pod Goricom

Foto FSCG/Filip Roganović

Crnogorske fudbalerke na impresivan način, uz nezapamćeni golgeterski spektakl, upisale su treću pobjedu u grupi 3 C Lige nacija, najubjedljiviju ikada u takmičarskim mečevima – čak sa 9:0 savladale su Farska Ostrva i u posljednje kolo ulaze sa realnim šansama da izbori baraž za plasman u viši rang

Naša selekcija će u utorak na DG Areni, od 16 sati, dočekati Kipar.

Crna Gora je povela u osmom minutu – Armisa Kuč je povukla po desnoj strani, vratila loptu u šesnaesterac, natrčala je Slađana Bulatović i uz pomoć golmanke Jonsen pogodila za 1:0.

Prvi naredni napad i duplirana je prednost. Odličan prodor Jelene Karličić, fudbalerke Bordoa, centaršut i trzaj glavom prve crnogorske golgeterke – Misa Kuč je poslala loptu u donji lijevi ugao.

Potpunu dominaciju naša selekcija naplatila je još jednim golom – već nakon 18 minuta bilo je 3:0.

Misa Kuč je još jednom pokazala kakve kvalitete u šesnaestercu ima – dribling i šut lijevom nogom, furiozan start crnogorskih fudbalerki.

Do poluvremena, prednost Crne Gore je mogla da bude i ubjedljivija. Nakon golova iz akcija, stigle su dvije šanse iz prekida. Misa Kuč je bila zamalo neprecizna glavom, dok je udarac Medine Dešić iz peterca odbranila golmanka gostiju – oba puta odlično je centrirala Jasna Đoković.

U nastavku su izabranice Mirka Marića kontrolisale meč, dva puta su iz daljine opasno ugrozile gol rivalki – šut Jelene Karličić  je završio preko prečke, dok je udarac Jasne Đoković, možda i najbolje igračice meča, golmanka skrenula u korner.

Bilo je samo pitanje vremena kada će stići novi gol.

U 55. minutu nakon još jednog kornera Jasne Đoković, Dal Kristijansen je nespretno ubacila loptu u svoj gol za 4:0.

Petardu je upalila kapitenka – Slađana Bulatović je imala dosta prostora da nacilja i pogodi lijevi ugao – 5:0, 63. minut.

Četiri minuta kasnije Jasna Đoković je krunisala sjajnu igru, nakon efektne akcije poslala je loptu pod prečku.

Nisu se djevojke zaustavile – stigao je i sedmi pogodak, a pogodila je Jelena Vujadinović, koja je zamijenila Misu Kuč.

Jelena Vujadinović se upisala još jednom – u 85. minutu, nakon još jedne precizne kombinacije i asistencije kapitenke Slađane Bulatović.

I za kraj stigla je bomba Jasne Đoković – strašan gol za konačnih 9:0.

Ostaje da se pamti rezultat, kao još jedan znak da je naša ženska reprezentacija postala tim koji ne samo može da pobjeđuje, već i da to radi u velikom stilu…

Crna Gora – Farska Ostrva 9:0

Podgorica – Gradski stadion. Gledalaca 100. Sutkinja: Marina Zehner (Austrija).

Strijelci: Slađana Bulatović 8, 63, Armisa Kuč 9. i 18, Dal Kristijansen 55. (autogol), Jasna Đoković 63, 90+2, Jelena Vujadinović 73, 85.

Žuti karton: Julija Mortensen, Hajdi Sevdal (Farska Ostrva).

Crna Gora: Anastasija Krstović (83. Ajša Kalač) – Jovana Sarić (74. Aleksandra Popović), Helena Božić, Maja Šaranović, Nađa Stanović – Jasna Đoković, Darija Đukić (66. Tatjana Đurković), Jelena Karličić – Slađana Bulatović, Medina Dešić (74. Tatjana Osmajić), Armisa Kuč (66. Jelena Vujadinović).

Farska Ostrva: Oluva Jonsen – Torun Jensen, Sara Lamauge, Birita Rajan, Julija Mortensen (74. Asa Karslen) – Viljemoes Dal Kristijansen – Runa Jakobsen (46. Mona Rasmusdotir), Malena Olsen (88. Marija Johansen), Ejdevor Klakštajn, Jensa Torolvsdotir (64. Rebeka Benbakura) – Hajdi Sevdal (74. Tora Mor).