Košarka

Budućnost Bemax maksimalna, pobjede Nikšića i Podgorice

Favoriti su opravdali ulogu favorita u 4. kolu I A ŽCKL. Nikšić je pred svojim navijačima bio bolji od Primorja 86:67.

Gošće su dobile prvu četvrtinu 21:12, a onda je već u drugoj uslijedio preokret, pa su Nikšićake na poluvremenu imale 38:31.

Novljanke su se vratile u trećem periodu, prednost smanjile na samo tri poena. Posljednja četvrtina je donijela dominacjiu domaćih i rezultat 30:14.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Milena Jakšić koja je prije nekoliko dana potpisala ugovor. Postigla je 20 poena uz sedam skokova. po 17 poena dodale su Marjia Petrović (11 asistencija) i Saranda Daci (9 skokova). 15 poena, sedam skokova i osam asistencija Zoje Čanović.

U redovima Primorja po 15 poena Kristine Ilić, Teodore Brković i Ljube Andrić koja je imala i 12 skokova.

Nikšić ima skor 2-1, dok je Primorje na 0-4.

Dvije pobjede uz poraz poslije trećeg odigranog meča ima i Podgorica.

Podgoričanke su u četvrtom kolu slavile protiv Dečića 88:69.

Posao su riješile već do odmora kada su stekle 19 poena prednosti, razlika je išla i do +32.

Najbolja u pobjedničkom timu bila je Ana Radević sa 18 poena i po pet skokova, asistencija i ukradenih lopti. 16 poena Nađe Drobnjak, 13 Anastasije Begović, 11 Hajdane Šćepanović.

U poraženom sastavu 20 poena žane Tatar, 15 Anastasije Stijepčević, 12 Katarine Radulović.

Budućnost Bemax je i dalje bez poraza u domaćem šampionatu.

„Vučice“ su slavile protiv ekipe Novog 1987 u gostima 98:64.

Najefikasnija je bila Marija Leković sa 20 poena, kapitenka Dragana Živković je uz 15 poena, imala 6 asistencija. Zorana Radonjić ubacila je 12, a dvocifrena je bila još Anastasija Drobnjak sa 10 poena.

Kod domaćih 26 poena Milice Matić, 19 je dodala Dragana Zubac, 12 Milica Popović.