Košarka

Budućnost Bemax odbranila trofej Kupa Crne Gore

Dileme u finalu nije bilo – košarkašice Budućnost Bemaxa savladale su Podgoricu 83:59 i odbranile trofej u Kupu Crne Gore.

Osim u prvoj četvrtini, gradski rival nije mogao da ugrozi favorita.

Podgorica je dobro otvorila meč, imala prednost 10:9 nakon sedam minuta igre, ali je onda Budućnost eksresno napravila seriju 25:4 i odmah najavila da je iznenađenje nemoguće i već tada trasirala put ka pobjedi i prvom trofeju u sezoni.

,,Vučice” su prvo nakon trojke Bulajić preokrenule, da bi Domuzin pogodila za 15:10 na kraju prve četvrtine. Ali, dobar finiš prve dionice bio je samo početak perfektne serije Budućnosti, koja je iz minuta u minut pravila sve veću razliku. U prvih šest minuta drugog perioda ,,plave” su napravile 19:4 i povele sa 34:14. Budućnost je čestim rotacijama držala ritam, dok je mladi tim Podgorice imao čak 11 izgubljenih lopti u prvih 20 minuta.

Ali, Podgorica je drugo poluvrijeme otvorila serijom 10:0 i izašla iz dvocifrenog minusa (42:33), odigrala hrabro, bez mnogo respekta i pokazala da može da napravi mimo očekivanja finale vrlo zanimljivim. Podgorica je uoči posljednjih 10 minuta bila totalno u ,,igri” – 57:48. Vjerovatno su se i ,,vučice” iznenadile otporom rivala, ali su serijom 13:4 u prvih pet minuta posljednje četvrtine uspjele da naprave razliku i ,,odlijepe” se na 70:52.

„Lijepa utakmica, posebno zbog načina na koji je Podgorica odigrala, što treba sve da nas raduje, jer svi znamo da je to zajednička priča našeg kluba. Bila je ovo utakmica gdje su se u lijepo svijetlu predstavile dvije mlade ekipe sa velikom perspektivom“, kazao je trener Budućnosti Vladan Radović.

Najefikasnija bila je Zorana Radonjić sa 18 poena, uz 11 asistencija, 7 skokova, 6 ukradenih lopti, Maja Bigović postigla je 16, uz 8 skokova, Dragana Domuzin ubacila je 13, Jovana Savković postigla je 12, dok je u timu Podgorice Atina Radević postigla 17, imala 7 skokova, 6 asistencija, Janja Dragišić postigla je 15, a Lana Vukčević 10, uz 9 uhvaćenih lopti.