Pratite nas

Rukomet

Budućnost pokazala da može: Pletikosić donijela prvi bod u Podgorici, ispuštena šansa za pobjedu

Milena Raičević: ŽRK Budućnost/Dejan Starčević

Nakon dva glatka poraza od favorita u Podgorici, Budućnost je pokazala da može da se nosi sa evropskom elitom, ali, nažalost, nije uspjela da upiše pobjedu – ipak, veliki je i bod protiv Rapida, neporažene ekipe u dosadašnjem dijelu sezone (30:30), nakon uzbudljivih i kvalitetnih 60 minuta..

„Plave“ su u finišu prvog poluvremena, serijom 6:1, stekle tri gola prednosti nakon 30 minuta (13:10), a broj primljenih golova pokazuje da je odbrana bila granitna.

U nastavku su oba tima igrala otvorenog garda, gošće su uhvatile priključak, ali je Budućnost, ipak, kontrolisala rezultat i prednost, sve do 40 sekundi prije kraja, kada je Lakraber iz seddmerca pogodila za 30:29.

Nakon tajm-auta Bojane Popović, a sa sedam igračica u polju, Matea Pletikosić je našla pukotinu u odbrani rivala i postigla gol za izjednačenje i prvi bod na domaćem terenu ove sezone u Ligi šampiona.

Budućnost je u gostima pobijedila Kastamonu i Lokomotivu, a kod kuće izgubila od Esbjerga i Meca.

Milena Raičević je odigrala još jednu veliku utakmicu sa 12 golova, Ivona Pavićević je upisala osam, a Pletikosić pet.

Sjajna je bila Armel Atingre sa 15 odbrana (dva sedmerca).

U timu Rapida po sedam golova Marte Erero i Marije Grozav.