Budućnost slavi: Milena kreirala, Armel odbranila pobjedu

Foto D. Starčević

Rukometašice Budućnost Bemaxa ostvarile su prvu pobjedu ove sezone u Ligi šampiona, uspješno se nosile sa bremenom favoritkinja i nakon velike borbe savladale švedski Savehof na svom terenu 31:30, uz sjajno izdanje golmanke Armel Atingre, napadačku klasu Milene Raičević i bljesak Turkinje Neslihan Čaliskan.

“Plave” su zasluženo slavile, jer su vodile tokom cijelog meča, gošće nijednom nisu imale rezultatsku prednost, a bile su u igri do kraja…

Na krilima raspoložene golmanke Atingre, Budućnost je odlično ušla u meč i vodila pet golova razlike (8:3, 9:4, 10:5, 11:6), ali se gošće nisu poremetile, već su strpljivo čekale šansu.

Polako su topile zaostatak, i njih je „pogurala“ golmanka Johana Bundsen, pa je prednost „plavih“ na poluvremenu bila minimalna (17:16) i bilo je jasno da slijedi neizvjesnih 30 minuta.

Budućnost nije dozvolila rivalkama da okrenu meč, Savehov nijednom nije vodio, samo je dva puta stizao do izjednačenja.

Izgledalo je da će odlučujući trenuci meča biti odbranjeni sedmerac odlične Atingre, kod rezultata 28:26 i gol u narednom napadu za 29:26, osam minuta prije kraja.

U izjednačenom duelu tri gola bila su velika prednost, ali je Savehof došao do 30:29, da bi Anastasija Marsenić pogodila sa krila za 31:29, nakon što je prethodno Atingre još jednom velikom intervencijom spriječila gošće da izjednače.

Ostalo je minut i 20, francuska golmanka je upisala još jednu odbranu, ukupno čak 14, i slavlje je najavljeno…

Bojana Popović, koja nije mogla da računa na Noemi Hafru i Kalidijatu Nijakate, dva ljetošnja pojačanja, koja očito ne mogu da pomognu nakon duge pauze i teših povreda, rotirala je bekovsku liniju, a značajnu ulogu dobila je Turkinja Neslihan Čaliskan i iskoristila je na najbolji način – postigla je pet golova, koliko i Milena Raičević i Ivona Pavićević.

Raičević je, pritom, podijelila čak 16 asistencija.

Najefikasnija je bila Ivana Godeč sa šest.

Adrijana Kardoso de Kastro upisala je četiri, Anastasija Marsenić tri, Tanja Ivanović dva, a Jelena Vukčević jedan gol.

Naredni meč Budućnost igra 1. oktobra protiv Đera u gostima.