Rukomet
Budućnost ubjedljiva protiv Makedonki u petoj kontrolnoj utakmici
Rukometašice OTP Group Budućnost savladale su u Podgorici makedonski Đorče Petrov 37:26 u petom kontrolnom meču u sklopu priprema za novu sezonu.
Izabranice Zorana Abramovića imale su kontrolu rezultata tokom većeg dijela susreta, a dva tima odmjeriće snage ponovo već sjutra.
Nađa Kadović postigla je devet, Ivana Godeč i Đurđina Jauković po sedam, Jovana Skrobić četiri, Suna Hansen tri, Maša Ulićević 2, Hana Vuljak, Andrijana Popović, Bojana Peličić, Dunja Radević i Ivana Savić po 1.
U dosadašnjem dijelu priprema, „plave“ su upisale dvijie pobjede i tri poraza, kroz pet kvalitetnih provjera.
Prije duela sa Đorče Petrov, podgorički tim je odigrao dva kontrolna meča protiv Ramniku Vlčee u Podgorici, a potom učestvovao i na turniru u Vlčei.
„Plave“ narednog vikenda očekuje turnir u Koprivnici.
Sve je podređeno jednom cilju – da 6. septembra, protiv FTC-a u Podgorici, spremno dočekaju početak EHF Lige šampiona.
