Crna Gora poražena i od Poljske, na kraju tek 22. mjesto na svijetu

Malović i Vukčević: Foto: IHF

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore porazom je završila nastup na Svjetskom prvenstvu – Poljska je bila bolja na oproštaju, rezultatom 33:28.

„Lavice“ su šampionat završile sa skorom od samo jedne pobjede, nad Angolom, te pet izgubljenih mečeva, od Slovenije i Francuske u prvoj, te Srbije, Rusije i sada Poljske u drugoj fazi.

Na kraju su zauzele 22. mjesto, što je ubjedljivo najslabiji plasman na velikim takmičenjima.

Tim je promijenjen, podmlađen i oslabljen, nije imao visoke ambicije, ali, ipak, ovakav plasman selekcije koja je godinama u svjetskom vrhu mora da zaboli i zabrine.

U duelu sa Poljskom, Crna Gora je bila u igri do sredine poluvremena (6:6), da bi rivalke serijom 6:0 stekle veliku prednost, koju su održavale do kraja.

U jednom trenutku izgledalo je da će poraz biti ubjedljiviji, jer su Poljakinje vodile i deset razlike, ali, ipak, se zaostatak smanjen, a utisak nije popravljen.

Tatjana Brnović je postigla šest golova, Đurđina Malović pet, Itana Grbić, Dijana Ujkić i Ivona Pavićević četiri, a kuriozitet je da se Jovanka Radičević, legendarna kapitenka, koja je imala i manju minutažu, nije upisala u strijelce.