Košarka

„Crvene“ poražene od Italije: Dubljević i Jovanović bez pomoći u napadu

Jelena Dubljević; Foto: FIBA

Crnogorske košarkašice poražene su od Italije u 2. kolu grupe B na Evropskom prvenstvu, rezultatom 77:61.

Italijanke su vodile od početka meča, imale su osam poena prednosti nakon prvih 10 minuta (25:17), a „crvene“ u drugoj četvrtini propustile šansu da uhvate priključak.

Smanjile su na 31:27, da bi se rivalke trojkom Martine Bestanjo ponovo odvojile.

Serijom 9:0 u trećem periodu, Italijanke su došle do dvocifrene razlike (45:32) i pobjednik je mogao da se nasluti.

Crna Gora nije imala snage da se vrati, „azure“ su se razigrale, njihova prednost je rasla do maksimalnih plus 23 (70:47)…

„Crvene“ su imale mnogo problema u organizaciji napada, italijanske igračice natjerale su ih da naprave čak 20 grešaka…

Jelena Dubljević upisala je 23 poena (sedam skokova i četiri asistencije), Milica Jovanović je postigla 17. Njih dvije su bile jedine dvocifrene u našem timu.

U italijanskoj selekciji 13 poena Debore Karanđelo, 11 Sesilije Zandalisini.

Naša selekcija nakon dva kola ima pobjedu i poraz, baš kao i Italija, koja je juče volšebno izgubila od Srbije.

Crna Gora u nedjelju od 12 sati igra protiv Srbije, koja ima maksimalan učinak.

Naš tim je pobjedom nad Grčkom na startu najvjerovatnije osigurao plasman u drugu fazu šampionata.