Pratite nas

Odbojka

„Crvene“ poražene u maratonu, za kraj sa šampionkama Evrope

FOTO odbojka.me

Ženska mlada odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Portugala nakon drame od pet setova rezultatom 3:2 (16:25, 25:17, 22:25, 26:24, 15:13) u drugom kolu grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Odbojkašice Crne Gore imale su konstantnu prednost u prvom setu, koji su ubjedljivo riješile 25:16, dobrim servisom Marije Šušić, a odličnom igrom Nevene Vukčević i Simone Petranović.

Reprezentacija Portugala povela je u drugom setu i napravila prednost 6:3, pa 11:5, na kraju ubjedljivih 25:17 za 1:1.

Nevena Vukčević i saigračice vratile su enegriju iz prvog dijela igre i napravile šest poena prednosti na početku trećeg seta (9:3), vodile su 14:8, da bi gošće, nakon tajm-auta, prišle na 18:17). Nisu dozvolile Crnogorke iznenađenje, te su riješile treći set u svoju korist (25:22).

Četvrti set je bio dramatičan. Portugal je vodio 20:16, ali je odličnom igrom Crna Gora prišla na poen zaostatka (19:20). Sjajnom igrom Simone Petranović preokrenula je Crna Gora 22:21, ali ipak je selekcija Portugala odvela meč u peti set (26:24).

Portugal je stvorio prednost u petom setu (8:3), vratile su se naše odbojkašice, uspjele da izjednače 12:12, ali su Portugalke u finišu slavile rezultatom 15:13.

Odbojkašice Crne Gore igraće u subotu protiv selekcije Turske, aktuelnog prvaka Evrope u ovoj generaciji, koja je u prvom meču drugog dana savladala Island rezultatom 3:0 (25:13, 25:23, 25:9).

Nakon drugog dana kvalifikacija grupe E, na prvom mjestu je Turska sa šest bodova, druga je Crna Gora sa četiri, treći Portugal sa dva boda i poslednji Island bez bodova.