Čudesan preokret Mađarske, „lavice“ u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva!

Crnogorske rukometašice plasirale su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva – Mađarska je velikim preokretom pobijedila Hrvatsku 23:22, pa će „lavice“ ići u završnicu, bez obzira na ishod večerašnjeg (20.30) meča sa Švedskom.

Mađarice su 45. minuta igrale jedan od najgorih mečeva na šampionatu, gubile 18:12 sredinom nastavka, ali su se onda probudile.

Za dva i po minuta došle su na minus dva, 18:16, ali je ponovo Hrvatska otišla na plu četiri 22:18.

Međutim, u završnici su Hrvatice izgubile konce igre u napadu, što je znala da kazni Mađarska preokrene i pobijedi.

Gol odluke dala je Kilvinji minut prije kraja, dok je potom fenomenalna Blanka Biro odbranila sedmerac Dejani Milosavljević.

U pobjedničkom timu devet golova dala je Klujber, a pet Lukač, uz već pomenutu sjajnu golmanku Biro.

Sa druge strane, osam golova Dejane Milosavljević.

Mađarice su ovom pobjedom obezbijedile plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre, gdje će takođe igrati i Hrvatska.

„Lavice“ će se od 20.30 boriti sa domaćinom Švedskom za prvo mjesto u grupi pred četvrtfinale, ali kako god da završi taj meč, veliki rezultat već je napravljen.