Pratite nas

Fudbal

Dominacija, 15 šuteva na gol i nezaslužen poraz: Crna Gora izgubila od Litvanije

Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od Litvanije 1:0 na startu turnira B lige kvalifikacija za Evropsko U 19 prvenstvo, koji se održava u Letoniji.

Nezasluženo i nesrećno, nakon 90 minuta dominacije i 15 šuteva na gol protivnica po jakom vjetru, niskoj tempereturi i vještačkoj travi.

Crnogorske fudbalerke su, takođe, bile i umorne od cjelodnevnog puta, sinoć su doputovale u Jelgavu, a u 10 sati igrale utakmice.

Odlučio je jedan momenat nepažnje i gol Proskevičijute u 32. minutu, pored statične golmanke Miličić.

„Crvene“ su i do tada i do kraja meča kontrolisale utakmicu, stalno su napadale, imale mnogo ubacivanja pred gol Litvanki i udaraca, ali nisu uspjele da dođu do izjednačenja.

Drugi meč na turniru igraju protiv Letonije 9. aprila od 15 sati.

Na meču sa Litvanijom igrale su: Miličić, Janjušević, Marković, Savović (60. Kaluđerović), Ralević, Sarić, Miletić, Cimbaljević (72. Bjelanović), Simonović, Petrović, Bicić (72. Radmanović, 87. Draganić).