Dominacija na evropskom debiju: Rudar pregazio Litiju

Sjajan evropski debi imale su rukometašice Rudara.

Filijala Budućnosti Bemaxa ubjedljivo je savladala slovenačku Litiju 30:19, u prvom meču Evropskog kupa u Podgorici.

Do poluvremena je potrajala neizvjesnost jer je ekipa Igora Markovića vodila 14:11, da bi u nastavku naš tim dominirao na terenu i došao do velike prednosti uoči revanša u Sloveniji.

Uspjela je Litija da smanji na 17:16, ali je potom Rudar napravio seriju od 9:0 i došao do ogromne prednosti.

U našoj ekipi sedam golova dala je Anđela Milošević, šest Nina Ramusović, četiri Ivana Vujadinović, po tri Maša Kuzmanović i Nikolina Marković, po dva puta su pogodile Ema Kolić, Dunja Radević i Andrea Brajović, dok su u strelkinje upisala i golmanka Andrea Škerović, koja je imala i 11 odbrana.

Revanš je za sedam dana na terenu Litije.

Sjutra će na teren rukometašice Tivta, koje će u istom takmičenju od 18 sati gostovati makedonskom Đorđe Petrovu u Skoplju.