Pratite nas

Borilački sportovi

Dominacija Omladinca u Tuzli, Una Raković najbolja takmičarka turnira

Sjajni rezultati karatistkinja Omladinca na turniru „Valentinovo open“ u Tuzli.

Una Raković proglašena je za najbolju takmičarku turnira, poslije serije prvih mjesta.

Mlada karatistkinja osvojila je zlatne medalje u borbama u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji, dok je zajedno sa Nađom Boričić, Jovanom Damjanović i Tarom Perković bila dio najbolje kadetske ekipe u Tuzli.

Sjajne rezultate ostvarila je i Jovana Damjanovića koja je pored timskog zlata bila najbolja u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji, u kategoriji do 54 kilograma.

Zlatne medalje pojedinačno pripale su i Itani Grbović i Ines Terzić, kao i ekipi djevojčica rođenih 2011. i 2012. godine u sastavu Ines Terzić, Andrija Gojković i Itana Grbović.

Srebrna je bila Mina Boričić kod djevojčica do 12 godina u kategoriji do 45 kilograma, dok su bronze osvojile Katarina Velkovski (djevojčice do 13 godina, kategorija do 39 kilograma), Nađa Boričić bila je bronzana u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji, a treće mjesto osvojila je i Nađa Popović (djevojčice do 13 godina, kategorija do 54 kilograma).