Drešaj i Đurković srušile šampiona, Budućnost bolja od Breznice

Odličan fudbal, uzbudljiv meč i zaslužena pobjeda fudbalerki Budućnosti nad Breznicom 2:1 u 11. kolu prvenstva Crne Gore.

To je osmi trijumf Budućnosti, a prvi poraz Breznice ove sezone – razlika na vrhu sada je šest bodova u korist aktuelnog šampiona.

Breznica je bolje počela meč, ali je od sredine poluvremena Budućnost zagospodarila terenom i u 27. minutu imala idealnu šansu da povede.

Angelina Drešaj je izborila penal, ali je Maša Tomašević, koja je i na ovoj utakmici pokazala klasu i talenat, sa 11 metara tukla pored stative.

Međutim, izabranice Duška Globarevića su nedugo zatim povele – Slavica Krstevska je ubacila iz prekida, a Angelina Drešaj glavom efektno pogodila za 1:0.

Breznica je u posljednjem napadu prvog dijela mogla do izjednačenja – Tatjana Osmajić je glavom šutirala pored gola.

Budućnost je nastavak otvorila novom dominacijom i mnogo boljom, smirenijom i preciznijom igrom, pa su dvije sjajne šanse imale Drešaj i Tomašević, nakon efektnih prodora, oba puta dobro je reagovala golmanka Svetlana Miličić.

I u 69. minutu kazna – Milica Šebek je sa 20-ak metara prebacila golmanku Tijanu Milisavljević, koja je samo dva minuta kasnije skinula zicer Jeleni Petrović i spriječila gošće da preokrenu.

Breznica je do kraja napravila pritisak, ali bez prave prilike, da bi u 85. minutu Budućnost šokirala šampionke.

Drešaj je prošla po lijevoj strani, a Larisa Đurković efektno sa desetak metara pogodila donji lijevi ugao – 2:1, velika pobjeda talentovanog podgoričkog tima.