FOTO Borba, energija, odnos prema dresu: Mlade fudbalerke dale sve što su imale

FOTO FSCG/Savo Prelević

Dvije pobjede i poraz – i ostanak u B rangu.

To je učinak naših mladih fudbalerki na turniru u Podgorici.

Bjelorusija je u posljednjem meču, pod Goricom, slavila 6:2, a naše igračice pružile borbenu i hrabru igru, nadigravale se, a nisu se zatvorile na svoju polovinu.

Bjeloruskinje su u prvih 10 minuta dale tri gola iz kontranapada, ali su Maša Tomašević i Angelina Drešaj do poluvremena smanjile na 3:2.

U nastavku se, takođe, igralo otvoreno, a gošće bile konkretnije u napadu i čvršće u odbrani.

Bilo je, međutim, dosta pozitivnih stvari, Maša i Angelina potvrdile su talenat, Slavica Krstevska da ima izuzetan centaršut i prekid lijevom nogom, za 14-godišnju Aleku Balević je ovo bilo prvo veliko iskustvo, a sve djevojke zaslužuju velike čestitke za borbenost, odnos prema dresu, energiju…

Ovoj generaciji je, takođe, nedostajala i Jana Merdović, koja je povrijeđena, a koja talentom nagovještava velike stvari.