Košarka

Francuska prejaka, Crna Gora protiv Srbije za olimpijske kvalifikacije

Francuska je bila prevelik zalogaj za naše košarkašice, koje su poražene u četvrtfinalu Eurobasketa od jedne od najboljih selekcija Starog kontinenta 89:46.

Malo su stegnuto ušle izabranice Jelene Škerović u ovu utakmicu, a da problem bude veći, nakon nekoliko minuta mišić je povrijedila kapitenka Milica Jovanović, koja se nije vraćala na parket i upitno je da li će biti spremna za meč sa Srbijom, u kojem će se odlučivati o sigurnom putniku u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Francuska je sve to znala da iskoristi i sa 23:9 riješi uvodnu četvrtinu u svoju korist.

Pojavila se iskra u našoj igri sredinom drugog perioda – Jelena Vučetić i Maja Bigović pronašle su dobra rješenja u napadu, pa je Crna Gora sa minus 17 došla do 10 poena zaostatka.

Međutim, završnica druge četvrtine bila je loša, Francuskinje su to znale da iskoriste i sa velikih plus 18 odu na odmor.

U drugom poluvremenu francuski tim kontrolisao je situaciju na parketu i na kraju upisao najubjedljiviju pobjedu od starta Eurobasketa.

U našem timu devet poena Bojane Kovačević, sedam Jelene Vučetić, po šest Maje Bigović, Božice Mujović i Dragana Živković.

Sa druge strane, 20 poena za Badijan, 18 je upisala Gruda.

Crna Gora će meč razigravanja za plasman od petog do osmog mjesta odigrati u subotu protiv Srbije.

Francusku u polufinalu, takođe za dva dana čeka Belgija, koja je danas ubjedljivo nadigrala Srbiju (93:53)