Fudbalerke se spremaju za derbi u Grčkoj, Darija Đukić: Počele smo odlično, želimo više

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore počela je pripreme za nastavak kvalifikacija za EURO 2025.

Nakon dvije ubjedljive pobjede na domaćem terenu, nad Andorom 6:1 i Farskim Ostrvima 5:1, u prva dva kola grupe C3 izabranice Mirka Marića očekuju dva vezana gostovanja.

Prvo je 31. maja u Heraklionu protiv Grčke, a drugo 4. juna u Andori.

Grčka je, takođe, upisala dva trijumfa na startu takmičenja (protiv Farskih Ostrva na domaćem terenu 1:0 i Andore u gostima 3:0), tako da je izvjesno da je riječ o glavnom rivalu u borbi za prvo mjesto u grupi, koje vodi u prvu rundu baraža za plasman na Evropsko prvenstvo.

“Odlično smo startovale, ali težimo većim uspjesima. Čeka nas derbi protiv Grčke. Biće teška utakmica, i za nas i za njih. Daćemo sve od sebe, vidjećemo za koliko će biti dovoljno, ali svakako da očekujem pozitivan rezultat, pobjedu ili remi”, rekla je Darija Đukić.

Naše fudbalerke su u oktobru 2020. godine gostovale Grčkoj u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, izgubile su 1:0, a gol su primile u 84. minutu.

“Vjerujem da možemo da se revanširamo Grčkoj, da imamo kvalitet za to, ali moramo da budemo spremne da u toku 90 minuta može da ima uspona i padova”, istakla je Darija Đukić.

Meč Grčka – Crna Gora igra se 31. maja od 17 časova, dok je utakmica Andora – Crna Gora zakazana za 4. jun od 19 časova.