Pratite nas

Odbojka

Herceg Novi i Luka Bar blizu finala Kupa

Pobjedama nad Albatrosom i Galeb Liko Soho Grupom, Luka Bar i Herceg Novi poveli u polufinalnoj seriji Kupa Crne Gore za odbojkašice.

Prve mečeve polufinala Kupa, koji su odigrani u SC „Igalo“, obilježile su sigurne pobjede favorita. U uvodnoj utakmici odbojkaškog dana u Herceg Novom Luka Bar je u zanimljiva tri seta kao gost savladala sastav Albatrosa 3:0 (25:23, 25:19, 26:24).

Četiri „sirene“ kontrolisale su dešavanja na parketu, kapitenka Dušanka Petrović osvojila je 18 poena, Iva Pepđonović i Tijana Kruta po 13, a Kristina Božović osovjila je 11 poena. Na drugoj strani Karolina Pidhurska 15 poena, Anita Mirković 12, Viktorija Položevec meč je završila sa osam poena.

U drugom meču dana, u derbiju polufinala, Herceg Novi je napravio novi korak ka odbrani pehara. Bilo je 3:0 (25:12, 25:11, 26:24) za domaćina, a Galeb je najveći optor pružio u ispostaviće se posljednjem setu, u kom je imao i set loptu, ali nije prekinuo niz ekipe Milorada Krunića.

Kapitenka Herceg Novog, Ralitsa Vasileva, bila je najefikasnija igračica utakmice sa 13 poena, po 10 su osvojile Dijana Vuković i Dijana Balaj, koliko je na drugoj strani imala Teodora Čavić.

Oba revanša igraće se u Baru, 28. februara, a finale Kupa u konkurenciji odbojkašica planirano je za 30. mart.