Hrvatska bolja na Cetinju, poraz naših najmlađih fudbalerki za kraj prvog turnira generacije

Naše najmlađe fudbalerke (igračice rođene 2009. i 2010. godine) porazom su završile UEFA Razvojni turnir – Hrvatska je bila bolja na Cetinju 3:0.

Hrvatice su bile bolje, zasluženo su slavile i potvrdile da su najbolja ekipa na turniru, koji su završile sa tri pobjede, bez primljenog gola. Prethodnono su savladale selekciju BIH 2:0 i Sjeverne Makedonije 6:0.

Naše djevojčice su na startu igrale bez golova protiv Sjeverne Makedonije, dok su upisale trijumf nad BIH 2:0.

Za većinu njih ovo su bile debitantske utakmice u dresu nacionalnog tima, neke su prvi put igrale i mečeve na 90 minuta i na „pravom“ terenu, jer su do sada nastupale u domaćoj razvojnoj ligi.

Hrvatska je u prvom poluvremenu dominirala, ali nije stvorila mnogo šansi, dva puta odbranila je Ilda Orahovac.

U nastavku su gošće krunisale bolju igru i golovima Lane Popić, Eme Čikvar i Jane Vujičić stigle do pobjede.

Crna Gora: Ilda Orahovac, Ana Vlahović, Nikolina Mozer, Azra Orahovac, Amra Luković, Tijana Džankić, Teodora Cebalović, Aleka Balević, Tina Janketić, Elena Damjanović, Sara Tadić.

Igrale su u drugom poluvremenu: Tajra Tahlović, Jovana Bošković, Adelina Orahovac, Jovana Radović, Nađa Rašović, Anđela Bešović, Danica Reljić i Iva Miličković.