Irska pobijedila pod Goricom, Crna Gora u teškoj misiji u Belfastu

Plasman u B diviziju Lige nacija, vjerovatno će ostati samo želja za naše fudbalerke, makar u ovom ciklusu.

Sjeverna Irska pobijedila je pod Goricom 2:0, a možda je rezultat mogao biti drugačiji da je već u drugom minutu poslije kornera Jelene Karličić, Armisa Kuč bila preciznija iz peterca.

Nakon toga, uglavnom je lopta bila u posjedu gošći sa Ostrva, koje su diktirale ritam i u nekoliko navrata ugrozile gol danas odlične Anastasije Krstović koja je u 11. minutu odlično reagovala poslije pokušaja Danijel Maksvel.

Dva minuta kasnije kontra Irkinja i prilika za Loren Vejd, ali nije bilo promjene rezultata.

Pred kraj prvog dijela u 42. minutu, otvorio se prostor po lijevoj strani našeg napada, ali je Armisi Kuč ponestalo snage u završnici, u kojoj je imala i bolja rješenja od udarca ka golu.

Poslije odmora potpuna dominacija fizički nadmoćnijih Ostrvljanki, a blizu pogotka bile su u 54. minutu kada je Anastasija Krstović zaustavila jak šut Loren Vejd.

Bedem našeg tima pao je u 70. minutu. Centrirala je Demi Vens, a upravo Loren Vejd bila je snalažljiva u našem kaznenom prostoru.

Činilo se da će minimalnom pobjedom Sjeverne Irske utakmica biti završena, ali je umor našeg tima u nadoknadi kaznila upravo Demi Vens da postavi konačan rezultat.