Istorijski dan: Kuč i Bulatović za prvu pobjedu i prve bodove naših djevojaka na najvećoj sceni

Veliki dan za crnogorski ženski fudbal, za fudbal uopšte, pa i sport – naša ženska reprezentacija osvojila je prve bodove u kvalifikacijama za veliko takmičenje.

Prve bodove – odnosno prvu pobjedu ostvarila je Crna Gora, u gostima protiv selekcije Bosne i Hercegovine 3:2, u prvom meču grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Do sada su „crvene“ samo gubile, nekoliko puta bile blizu da promijene istoriju, u čemu su uspjele danas u Zenici, po velikom nevremenu i jakoj kiši.

Pobjedu je donio tandem Armisa Kuč – Slađana Bulatović.

Kuč, fudbalerka Minska, postigla je dva gola, u petom i devetom minutu, za 0:2.

Bosanke su izjednačile preko Hasanbegović i Nikolić do sredine poluvremena, da bi Bulatović, igračica Rajo Valjekana, golom u 60. minutu, ponovo donijela prednost Crnoj Gori.

Odbrana je izdržala do kraja, u finišu meča druge žute kartone dobile su Jelena Karličić i Darija Đukić, ali ništa ne može da pokvari veliki rezultat, protiv selekcije koja je u prethodnom ciklusu osvojila 18 bodova (šest pobjeda i četiri poraza).

Crna Gora za četiri dana gostuje Rusiji.

U grupi su još Danska, Azerbejdžan i Malta.