Jače od umora, zime i protivnika: Crna Gora ubjedljiva na Baltiku, dva gola Kaće Čađenović

Katarina Čađenović, Fotto FSCG

Ženska omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore upisala je pobjedu na startu grupe B4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – savladala je Azerbejdžan 4:0 na turniru u Letoniji.

Naša selekcija drugi meč igra u subotu od 12 časova protiv domaćina, koji je u prvoj rundi poražen od Bugarske 4:1.

Pobjeda nad Azerbejdžanom je ostvarena uprkos tome što su djevojke imale naporan put do Rige. Planirali let od Tirane do Frankfurta je juče, naime, otkazan, pa je moralo da se nađe drugo rješenje – iz dvije grupe je crnogorska ekspedicija došla na Baltik tek oko ponoći.

Bez vremena za odmor i bez treninga su ušle u utakmicu, koja je odigrana na temperaturi oko nule, često uz susnježicu i kišu, ali i tako pokazale mnogo više od rivalki, borile se do maksimuma i nagrađene su rezultatom.

„Dominirali smo tokom čitave utakmice, imali loptu u posjedu mnogo više nego protivnik. Stvorili smo veliki broj šansi, dok protivniku nijesmo dozvolili ni da uputi udarac na naš gol. Potpuno zasluženo smo pobijedili, ali je pobjeda mogla biti i ubjedljivija. Najbitnije je da smo otvorili turnir pobjedom i da su sve djevojke zdrave jer smo igrali po veoma hladnom vremenu i snijegu. Ostaje nam da se oporavimo u naredna dva dana i što bolje pripremimo za meč sa Letonijom“, kazao je trener Ivan Tatar.

Prvi gol postigla je Katarina Čađenović u 19. minutu lijepo plasiranim udarcem sa vrha šesnaesterca u donji lijevi ugao, a drugi kapitenka Tanja Malesija glavom nakon kornera četiri minuta kasnije.

U drugom poluvremenu je naš tim nastavio da dominira, u 63. minutu dobio penal, koji je Katarina Čađenović pretvorila u treći gol.

Konačan rezultat postavila je Ana Krivokapić u 88. minutu.

Crna Gora: Jovana Žugić – Vlada Milović, Tanja Malesija, Jelena Radević – Anastasija Rakočević, Mia Baturan (90. Bojana Tomašević), Anđela Golubović (73. Nela Kolić), Katarina Čađenović (73. Marija Kavaja) – Tatjana Osmajić, Nađa Doknić (20. Tamara Milović), Ana Krivokapić (90. Amra Mehović).