Jasna Đoković osvojila Kup Hrvatske, Split u drami bolji od Dinama

Jasna Đoković

Jasna Đoković je na najljepši način završila klupsku sezonu – osvajanjem Kupa Hrvatske, drugi put zaredom.

Njen Split je u dramatičnom finalnom meču pobijedio zagrebački Dinamo 3:2, nakon preokreta.

Dinamo je poveo u desetom minutu preko Nike Petarić, izjednačenje Splitu je donijela Džesika Pedersen u 37.

Poslije kornera Jasne Đoković, Aida Hadžić šutirala je glavom, na gol liniji je siguran pogodak spriječila Laura Kopić, ali je loptu odbila samo u gužvu u petercu do Pedersen koja ju je iz blizine poslala u mrežu.

Već na početku nastavka stigao je novi šok za Splićanke. U 47. minutu Indijka Joti je pogodila za novo vođstvo Dinama.

Na scenu je tada stupila Aida Hadžić koja je sa dva gola u 74. i 87. minutu donijela preokret i peti vezani Kup fudbalerkama Splita.

Splićanke su prvenstvo Hrvatske završile na drugom mjestu, iza Osijeka.